Tabletki antykoncepcyjne- kiedy działają?

Każda kobieta, która rozpoczyna przygodę z kuracją hormonalną, zastanawia się, kiedy można bezpiecznie rozpocząć współżycie. Nic dziwnego, każdy chciałby rozpocząć to jak najszybciej i bez obaw o nieplanowaną ciąże.

Zatem kiedy zaczynają działać tabletki antykoncepcyjne? Wystarczy zacząć je brać pierwszego dnia cyklu miesięcznego czyli pierwszego dnia miesiączki. To powoduje, że tabletki antykoncepcyjne zaczynają działać już od chwili przyjęcia pierwszej tabletki. Niezwykle szybko, prawda?

Co jeżeli krwawienie miesięczne nie występuje u nas regularnie, a chcemy rozpocząć przygodę z antykoncepcją jak najszybciej? Należy w tym celu skonsultować to z ginekologiem, który najpewniej rozpocznie cykl sztucznie wywołanym krwawieniem za pomocą preparatów z progesteronem. Kiedy nastąpi krwawienie- bez obaw można przyjąć pierwszą tabletkę z blistra i cieszyć się bezpiecznymi stosunkami tuż po zakończeniu miesiączki lub w jej trakcie. Ci kto woli.

Co jeżeli na nasz organizm nie działają preparaty z progesteronem? Nie każda kobieta naturalnie miesiączkuje, więc czekanie na rozpoczęcie naturalnego cyklu może mijać się z celem. Można w takiej sytuacji rozpocząć przyjmowanie antykoncepcji w obojętnie jakim dniu cyklu, ale warto pamiętać, że ochrona przed ciążą nie występuje wtedy od razu, jak w przypadku rozpoczęcia ich brania w pierwszy dzień miesiączki.
Skuteczności tabletek w przypadku takiego postępowania możemy spodziewać się po około miesiącu regularnego stosowania.

Dlaczego tak ważna jest systematyczność i regularność? Tylko te dwie cechy są w stanie zapewnić stuprocentową ochronę przed ciążą. Każda spóźniona tabletka jest w stanie wywołać niechcianą owulację, a od niej już tylko krok do ciąży.

Jeśli dalej masz wątpliwości i nie wiesz kiedy zaczynają działać tabletki antykoncepcyjne- udaj się do zaprzyjaźnionego i rekomendowanego ginekologa. On z pewnością idealnie wytłumaczy ci schemat przyjmowania tabletek hormonalnych, ale także zaznajomi z regułami postępowania w przypadku pominiętej dawki.

Już dzisiaj umów się na wizytę do specjalisty- ginekologa, jeśli marzysz o rozpoczęciu współżycia bez obaw o zajście w nieplanowaną ciąże. Tabletki antykoncepcyjne, prawidłowo stosowane, są najskuteczniejszą metodą uniknięcia ciąży. Dodatkowo mają wiele plusów. Bardzo często regulują pracę łojową naszej skóry i włosów co przynosi efekt w postaci pięknej cery i zadbanych włosów. Chronią też jajniki, w przypadku ich chorób. Wbrew pozorom nie powodują problemów z późniejszym planowaniem rodziny.

Mniej więcej już wiesz kiedy zaczynają działać tabletki antykoncepcyjne. Dla pewności skonsultuj ich branie z ginekologiem, on wytłumaczy ci wszystko skutecznie raz jeszcze. Dzięki odpowiedniej wiedzy będziesz mogła cieszyć się bezpiecznym i przyjemnym współżyciem. Już dzisiaj poszukaj dobrego ginekologa i zadbaj, by przepisał ci jak najlepsze tabletki antykoncepcyjne, dobrane na podstawie badań hormonów. Tylko wtedy wybór będzie idealnie trafiony, bez obaw o niechciane skutki uboczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here