Ciekawe rozwiązania na drzwi przesuwne

Drzwi przesuwne to rozwiązanie, które jest coraz częściej wykorzystywane we wnętrzach. Powodem jest między innymi spora oszczędność miejsca, ale także fakt, że często znacznie lepiej komponują się one z zaplanowaną aranżacją wnętrz.

Rodzaje drzwi przesuwnych

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele rodzajów drzwi przesuwnych, dzięki czemu bez problemu można dobrać odpowiednie do każdego wnętrza. Mowa tutaj nie tylko o ich wyglądzie, ale także o technikach ich wykonania czy też sposobie montażu. Bywa że w konkretnych przypadkach możliwe jest zastosowanie wyłącznie jednego rodzaju montażu drzwi. Ponadto spore znaczenie ma to, gdzie drzwi będą montowane. Znajdują bowiem zastosowanie nie tylko jako drzwi do pomieszczeń, ale również do szaf czy na przykład drzwi balkonowe.

Drzwi przesuwne bezramowe i ich zastosowanie

Jednymi z dość popularnych są drzwi przesuwne bezramowe. Można je odróżnić od innych na pierwszy rzut oka, poza taflą drzwi nie widać bowiem żadnych elementów mechanizmu. Szczególnie nie ma ramy, okalającej panel drzwi. Oczywiście drzwi przesuwne bezramowe są odpowiednio przygotowywane, aby mogły spełnić swoje zadanie. Często właśnie w ten sposób wykonuje się szklane drzwi, dzięki czemu nadają wnętrzom niepowtarzalnego charakteru. Ten rodzaj drzwi najczęściej montowany jest do sufitu i do podłogi, co umożliwia płynne ich przesuwanie jak również minimalizuje ryzyko ich uszkodzenia. Niezwykle często także właśnie w ten sposób wykonywane są drzwi do szaf. Właściwe wykonanie drzwi bezramowych sprawia, że po zamknięciu drzwi uzyskuje się jednolitą taflę, bez widocznych ramek, rozdzielających ją na poszczególne części.

Co warto wiedzieć o drzwiach bezramowych

Wprawdzie drzwi bezramowe z każdym rokiem zyskują coraz większą popularność jednak nie wszędzie mogą być zastosowane. Panele drzwiowe nie mogą być zbyt ciężkie, często także wybór odpowiedniego systemu montażu określa ich maksymalną grubość. Zbyt ciężkie nie tylko sprawiałyby problemy podczas ich użytkowania, ale również mogłyby ulegać uszkodzeniom. Jednakże z każdym rokiem powstaje coraz więcej nowoczesnych rozwiązań, które sprawiają że do wykonania takich drzwi można stosować coraz więcej materiałów, nawet tych nieco cięższych czy grubszych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here