Co powinna zrobić kobieta po poronieniu

Dla każdej kobiety poronienie oznacza wielką stratę. Nie wiadomo, co robić dalej, jakie podjąć kroki. Tymczasem warto zdiagnozować przyczyny, aby to już się nie powtórzyło.

Badania po poronieniach

Badania po poronieniach, jakie powinna zrobić kobieta, to oczywiście badania krwi. Najlepiej nie oszczędzać, tylko od razu zrobić badania bardzo szczegółowe, które pokażą, gdzie leży problem. Interpretację tych wyników najlepiej pozostawić lekarzowi, który jest w tym dobrym specjalistą. Diagnozowanie na własną rękę może przynieść więcej szkody niż pożytku. Panie często na własną rękę wykonują badania hormonalne z krwi, jednak dla lekarzy nie mają one większej wartości, ponieważ to właśnie specjalista powinien na podstawie wywiadu z pacjentką zlecić badania hormonalne w określonym dniu cyklu. Inaczej ich wartość dla diagnostyki może być wątpliwa.

Coraz większy problem

Poronienia zdarzają się coraz częściej. Coraz więcej kobiet traci swoje nienarodzone dzieci. Lekarze często nie chcą diagnozować przyczyn pierwszego poronienia, mówią, że tak po prostu musiało się stać, ponieważ był uszkodzony i natura sama zdecydowała, co będzie lepsze. Jednak dla wielu kobiet jest to prawdziwa trauma, która wymaga leczenia psychiatrycznego i opieki psychologicznej. Na szczęście istnieje coraz wyższy standard opieki po poronieniu. Kobieta może liczyć na fachową pomoc, szczególnie w większych miastach. Jednak samo wsparcie partnera i rodziny może nie wystarczyć. Dlatego też coraz więcej psychologów oferuje swoje konsultacje dla kobiet po poronieniach. Kobieta musi uwierzyć w to, że nie jest winna temu, co się stało. Poronienie może spotkać każdą kobietę, niezależnie od statusu społecznego i stanu zdrowia, chociaż oczywiście są czynniki, które sprzyjają poronieniom.

Cierpienie rodziny

Badania po poronieniu na pewno powinny być kontaktowe, zlecone przez lekarza specjalistę w dziedzinie ginekologii. Oby każda kobieta miała szansę spotkać na swojej drodze lekarza, który zna się na swojej pracy. Niestety, poronienia to coraz częściej pojawiający się problem. Dotyka oczywiście bezpośrednio kobiet, ale cierpi cała rodzina, kobieta i jej partner, a także pośrednio inni członkowie rodziny. Dzieci widzą cierpienie rodziców. Dlatego też diagnostyce poronień warto się przyjrzeć. Badania po poronieniu to obowiązek!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here