Foamiran – co to?

0
981

Foamiran, to niezwykle delikatne i cienkie tworzywo, które w dotyku może nam bardzo przypominać aksamit. Jest on niezwykle plastyczny, ponieważ może się rozciągać od 10% do 30%, dzięki czemu, jesteśmy w stanie w prosty sposób odzwierciedlić naturalny efekt płatków kwiatów. Kwiaty można uzyskać poprzez wycięcie z foamiranu przy wykorzystaniu nożyczek, wykrojników, dziurkaczy, plotera, czy też nożyka odpowiedniego kształtu, który póżniej podgrzewa się dłońmi, żelazkiem, czy też nagrzewnicą, Bardzo ważne Jets to, że ten proces gwarantuje zachowanie na stale, stworzonego w ten sposób kształtu.

Foamiran – co to takiego?

Foamiran, to po prostu artystyczna pianka, którą możemy w dowolny sposób formować. Zdecydowanie najcześciej jest ona wykorzystywana przy tworzeniu kwiatów. Jest to artykuł na tyle plastyczny, że po poddaniu go odpowiedniemu procesowi obróci, możemy z niego zrobić niezwykłe rośliny, które mogą nawet do złudzenia przypominać prawdziwe kwiaty. Sama nazwa tej pianki, to po prostu połączenie dwóch słów, a mianowicie foam, a więc pianka oraz Iran, ponieważ właśnie w tym kraju była ona pierwotnie wytwarzana.

Foamiran jedwabny

Jeżeli zależy nam na tym, aby stworzyć niezwykle delikatne kwiaty, które doskonale się prezentują, to warto zdecydować się na foamiran jedwabny. Jest on zdecydowanie cieńszy niż pianka zimna, czy też irańska, a tym samym z biegiem czasu, kwiaty powstałe z jego pomocą, mogą się delikatnie odkształcać. W tym wypadku, zawsze wszelkie artykuły są kształtowane za pomocą rąk.

Foamiran zimny

Jeżeli chcemy stworzyć niezwykle naturalne i zarazem bardzo trwałe kompozycje kwiatowe, to tutaj doskonale sprawdzi nie zimna forma foarmiranu. Jej właściwości są bardzo podobne do jedwabnego, jednakże jest on nieco bardziej grubszy. Może on być formowany zarówno na zimno, jak również na ciepło, ale musimy pamiętać o tym że w wyniku podgrzania jest nieco lepiący, a co za tym idzie można na nim odbić wzór, wykorzystując do tego specjalne formy. Ponadto, jeżeli umieścimy go miedzy dwoma kartkami papieru i będziemy prasować żelazkiem, to wówczas będzie jeszcze cieńszy.

Foamiran klasyczny

Ten właśnie typ foamiranu, nazywany jest niekiedy również irańskim, ponieważ właśnie w tym kraju jest on produkowany. Jest to tworzywo sztuczne, które z racji na swoją grubość, pod wpływem ciepła kurczy się oraz wywija. W przeciwieństwie do pianki zimnej oraz jedwabnej, ta nie klei się do żelazka, a sama od niego odskakuje, wskutek czego mogą tworzyć się różne wypukłości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here