storczyk

Storczyki to z pewnością bardzo piękne, ale i wymagające rośliny. Wiele osób kupuje je z myślą, jak pięknie będą one prezentować się na naszych parapetach. W końcu mogliśmy je zauważyć u wielu cioć czy u babci i wyglądały nieziemsko! Po zakupie szybko jednak okazuje się, że nie są to proste w utrzymaniu kwiaty i wymagają dużego zaangażowania ze strony opiekuna. Jak dbać o storczyki, aby kwitły pięknie przez długi czas?

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/jak-pielegnowac-storczyki/

Storczyki – gdzie powinny się znajdować?

Jak zapewne można się zorientować nie każde kwiat lubią stać na słońcu. Jest również tak, że większość roślin nienawidzi stać w cieniu itd. Kupując jakąkolwiek roślinę wcześniej najlepiej należy sprawdzić w Internecie, gdzie powinna się ona znajdować. Gdzie postawić więc storczyki?

Storczyki wprost uwielbiają dobrze oświetlone miejsca, z dostępem do słońca. Właśnie dlatego pięknie będą się prezentować w domu, na parapetach. Nie ma znaczenie czy będzie to domek jednorodzinny czy blok. Jeśli będzie im zbyt ciemno na pewno będzie to zauważalne, kiedy spojrzymy na liście, które od braku słońca zaczynają opadać i ciemnieć.

Storczyki – podlewanie i sadzenie

Storczyki będą prezentowały się cudownie przy dobrej pielęgnacji. Nie sprawdzą się jednak u osób, które mają tendencję do przelewania kwiatków. Storczyki nie lubią częstego i nadmiernego nawilżenia. Rośliny te wolą być podlewane średnio co 4-7 dni, niewielką ilością wody. Nie należy zapominać również o odpowiednim odżywieniu. Do tego można zaopatrzyć się w specjalną odżywkę. Starajmy się unikać tych uniwersalnych i zaopatrzcie się w te specjalne do storczyków.

Storczyki są bardzo wybredne i nie chodzi tu o samo podlewanie i odżywianie. Rośliny te nie są łatwe w pielęgnacji, jeżeli chodzi o kwestię  temperatury, miejsca, nasłonecznienia, ale także ziemi. Możemy zapomnieć o zakupie zwykłej ziemi do kwiatów doniczkowych. Nie sprawdzi się u nich ziemia uniwersalna, w której możemy posadzić zdecydowaną większość innych kwiatów. Storczyki potrzebują być przesadzone w specjalnej mieszance ziemi, w której znajdą się także łupiny orzecha kokosowego, czy też kora sosnowa.

Storczyki –  kiedy je przesadzić?

Zacznijmy od tego, że każdy kwiat należy przesadzać i podobnie jest ze storczykami. Najlepiej robić to wiosną, co około 2 lata. Storczyki dobrze jest także sadzić w specjalnych do tego przeznaczonych doniczkach oraz osłonkach. Takie doniczki są zazwyczaj przeźroczyste, dzięki temu  korzenie wchłaniają większą ilość słońca, a co za tym idzie – lepsze rosną i kwitną.

Zobacz też: http://www.wpudrze.pl/jak-pielegnowac-paprotki/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here