Jak przejawia się starzenie się włosów

Nasze włosy powiedzieć mogą bardzo wiele o stanie organizmu – są one cieńsze i słabsze kiedy nieodpowiednio o nie dbamy lub też zaniedbujemy prawidłową dietę, natomiast jeżeli troszczymy się o nie na co dzień i stosujemy zalecane przez profesjonalistów preparaty stylizacyjne i konserwacyjne, szybko odzyskują one blask, stają się mocniejsze, a dodatkowo zachwycają swoją elastycznością. Podobnie jak my, tak i nasze włosy paść mogą ofiarą procesów ściśle związanych ze starzeniem, które to w przypadku fryzury powiązane są najczęściej ze znacznym ograniczeniem zdolności regeneracyjnych oraz ograniczeniem aktywności naczyń krwionośnych w obszarze głowy, których to zadaniem jest jak doskonale wiemy dostarczanie cebulkom włosowym niezbędnych składników odżywczych czy witamin, dzięki czemu mogą one rozwijać się w sposób uznawany przez lekarzy i trychologów za prawidłowy.

Jak rozumieć należy proces „starzenia się włosów”? Przede wszystkim przejawia się on w znacznie wolniejszej i mniej efektywnej pracy gruczołów łojowych, co z kolei bezpośrednio przyczyniać się może do wysuszania fryzury oraz zwiększenia łamliwości włosów, jako że ograniczeniu ulega stopień ich nawilżenia. Do cebulek włosowych z wiekiem dostarczanych jest też coraz mniejsza ilość swoistych budulców w formie keratyny czy kolagenu, przez co zmniejsza się ich grubość oraz objętość. Co równie ciekawe, na stan naszych włosów wpłynąć mogą wszelkiej maści zaburzenia pokarmowe czy nietolerancje, jako że jeżeli ograniczymy dostarczanie naszemu ciału niezbędnych mu do prawidłowego rozwoju mikroelementów, te które stanowią swoisty zapas awaryjny organizmu przekierowane zostaną do kluczowych organów, nie natomiast do cebulek włosowych, którym ciało nadaje najczęściej dość niski priorytet.

Czy z bolączkami tymi można walczyć? W naszym salonie oferujemy konsumentom zainteresowanym poprawą ogólnej prezencji ich fryzury rozwiązanie z pogranicza sztuki perukarskiej oraz medycyny estetycznej, a mianowicie – wysokiej jakości włókna keratynowe przywierające bezpośrednio do powierzchni włosów i sprawiające, że uczesanie prezentować się będzie o wiele bardziej spektakularnie, zdrowiej, a przede wszystkim naturalnie. Aplikacja znajdujących się w naszym portfolio sprayów i proszków to prosta droga do zamaskowania wszelkiej maści niedoskonałości lub też obszarów, w których włosów jest o wiele mniej niż byśmy sobie tego życzyli. Włókna utrzymywać się będą na powierzchni fryzury przez nawet kilka tygodni, a więc długotrwały efekt estetyczny jest wręcz gwarantowany! Jest to wiadomość, która z pewnością ucieszy osoby na jesieni życia, które pragną przywrócić sobie utraconą pewność siebie i dobre samopoczucie. Jeżeli chcieliby Państwo poddać się opisywanemu zabiegowi, zapraszamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami telefonicznie, poprzez wiadomości e-mail oraz na drodze bezpośrednich odwiedzin w naszym salonie peruk!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here