kołdry 160x200

Na pokój dziecięcy najczęściej wybiera się najmniejsze pomieszczenie w mieszkaniu, jednakże nie oznacza to, że nie musi być ono funkcjonalne. Nie musimy się martwić o ograniczoną przestrzeń podczas tworzenia pokoju dziecięcego. Tak naprawdę wystarczy dobry pomysł. Kreatywność i prostota to kluczowe składniki, aby stworzyć przytulne schronienie malucha.

Jakie meble wybrać?

Przy projektowaniu pokoju dziecięcego należy zagospodarować każdy centymetr przestrzeni. Warto wykorzystać praktyczne elementy, takie jak szafy z szufladami lub półkami. Najlepiej jeśli zabudowa będzie sięgała do samego sufitu. Wtedy może pomieścić wiele elementów wyposażenia, takich, jak kołdry 160×200 czy dodatkowe koce,

Wybierając meble należy się skupić na podstawowych elementach, takich jak łóżko, szafka nocna i biurko. Zdecydujmy się na wielofunkcyjne meble, takie jak łóżka z wbudowanymi szufladami lub szafkami na bieliznę, aby jak najlepiej wykorzystać zakamarki. Dzieci zazwyczaj posiadają dużo rzeczy, a w schowkach można na przykład ukryć nadmiar zabawek czy ubrania na inny sezon.

Zdrowy sen – klucz do dobrego samopoczucia.

Łóżko dziecka powinno być wygodne i niezbyt wąskie. Materac kupujemy w taki sposób, by dopasowywał się on do krzywizny kręgosłupa malucha. Nie może więc być za twardy. Odpowiednią rozmiarowo będzie kołdra 160×200. Nie jest zbyt duża, a jednocześnie można się nią otulić.

Jeśli jedna warstwa to za mało, na przykład zima, dwie kołdry 160×200 będą stanowić dobrą izolację przed niskimi temperaturami. Jak dobrać pościel? Delikatne kolory i wzory nadadzą pomieszczeniu wygodną i przyjemną atmosferę, idealną do odprężenia po całym dniu intensywnej zabawy lub nauki.

Neutralnie, czy kolorowo?

Od jakiegoś czasu między rodzicami, zwłaszcza aktywnie działającymi w internecie, istnieje spór poglądów. Jedni uważają, że dziecko lepiej rozwija się przy kolorystyce neutralnej, takiej jak beże i brązy. jaskrawe kolory to zbyt dużo stymulacji zmysłów.

Inni zaś głoszą wprost odwrotną tezę: im więcej kolorów, tym lepszy rozwój malucha. Jak postąpić przy urządzaniu pokoju? Najlepiej kierować się własną intuicją lub poradami specjalistów. Jeśli dziecko jest większe, może samo uczestniczyć w aranżacji wnętrza.

Kołdry 160×200 znajdziesz w ofercie Vege Home

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here