Jak zacząć robić biżuterię handmade

Biżuteria handmade cieszy się coraz większą popularnością, głównie ze względu na to, że pozwala wyróżnić się z tłumu, a także dobrać dodatki do stylu, w jakim uwielbiamy się ubierać. Jak zacząć swoją przygodę z projektowaniem i robieniem biżuterii? Oto kilka akcesoriów, które będą nam potrzebne do pracy.

Narzędzia, kleje i linki

Na początek warto przyjrzeć się technicznym aspektom wykonywania biżuterii. Potrzebne będą do tego szczypce – dobrze jest wyposażyć się w ich 3 rodzaje. Pierwsze to szczypce okrągłe, służące do tworzenia oczek i zawijania końcówek drutu. Drugie to szczypce płaskie, dzięki którym możemy przytrzymać różne elementy biżuterii. Warto wyposażyć się też w szczypce tnące, za pomocą których można precyzyjnie przecinać druty. W swojej szafce dobrze jest mieć dwa rodzaje klejów – dwuskładnikowy do wklejania końcówek oraz klej typu kropelka. Biżuteria handmade wymaga odpowiedniej podstawy, którą będą różnego typu linki, druty pamięciowe, gumki czy sznurki jubilerskie. Linki przydają się do tworzenia naszyjników, z drutów natomiast możemy zrobić bransoletki. Gumki oraz sznurki jubilerskie najczęściej wykorzystuje się do robienia prostych, kolorowych bransoletek.

Elementy dekoracyjne do biżuterii handmade

Wybór elementów dekoracyjnych, za pomocą których stworzymy piękną biżuterię handmade, w głównej mierze zależy od naszych własnych upodobań oraz od stylu, jaki wybieramy na co dzień. Warto zaopatrzyć się w różnego rodzaju kolorowe koraliki. Za ich pomocą można bowiem zaprojektować pięknie bransoletki, a także naszyjniki. Bardzo istotne są także półfabrykaty do biżuterii handmade, w tym na przykład zapięcia oraz kółeczka montażowe. Ciekawym rozwiązaniem są też szpilki jubilerskie, które pomagają nam łączyć ze sobą poszczególne koraliki. Jeśli chcemy zaprojektować oryginalne kolczyki, zaopatrzmy się w bigle oraz sztyfty – dobrze wybrać takie, które wykonane są ze stali nierdzewnej. Pomocne okazują się być także końcówki (do wykończenia bransoletki z rzemienia), łapaczki (do zakończenia linii jubilerskiej) oraz łańcuszki i nakładki do biżuterii. Oczywiście, musimy także wyposażyć się w zawieszki, które dodadzą naszej biżuterii charakteru.

Gdzie kupić niezbędne akcesoria?

Biżuteria handmade może być wykonana z różnego rodzaju produktów, które znajdziemy w profesjonalnych sklepach stacjonarnych oraz internetowych. Sklep z materiałami do biżuterii handmade taki jak chociażby https://royal-stone.pl/ oferuje szeroki wybór akcesoriów, a także półfabrykatów, dzięki którym idealnie dopasujemy dodatki do naszego stylu, tworząc przy tym oryginalną biżuterię.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here