żwirek silikonowy

Obecnie na rynku znajdziemy wiele różnego rodzaju żwirków dla kota, ale zdecydowanie najpopularniejsze są żwirki silikonowe. Ten właśnie artykuł, składa się z całych, chronicznych granulek krzemianu sodu. Dzięki chropowatej formie ich granulek, żwirek jest w stanie wchłonąć bardzo dużo wilgoci. Jak uważają poszczególni, moc absorpcji tego rodzaju ściółki jest tak silna, że może pochłaniać wilgotność z miejsca. Rozwiązanie to, doskonale sprawdzi się w wypadku osób, które trzymają kuwety w piwnicy. Żwirek silikonowy jest łatwy w używaniu, także jest dobrym wyjściem szczególnie dla kuwet automatycznych. Zatem, co jeszcze musimy wiedzieć na tomach żwirków silikonowych, czy jest do dobre rozwiązanie, czy powinniśmy z nich korzystać?

Żwirki silikonowe – co musimy o nich wiedzieć?

Nieodzowną częścią życia kotów mieszkających w domu, jest oczywiście korzystanie z kuwety. Co za tym idzie, właściciel kota ma dylemat – jaki żwirek dla kota będzie najlepszy, tak żeby nie trzeba było go często wymieniać, a przy tym żeby kot chciał z niego korzystać. Dobrym rozwiązaniem tutaj będzie żwirek silikonowy, który produkowany jest z substancji nazywanej silikatem. Swoim wyglądam przypomina przezroczyste kuleczki, kryształki, czy też potłuczone szkło. W dotyku, jest bardzo podobny do plastiku. Oczywiście w tym wszystkim nie chodzi o wygląd, natomiast ważne są właściwości absorpcyjne tego typu artykułu. Żwirek silikonowy, cieszy się bardzo dużą popularnością, gdyż przy nim nie musimy często wymieniać zwartości kuwety. Silikat, mianowicie pochłonie płyny, także nie musimy po każdym użyciu wymieniać żwirki. Wymiana konieczna jest, co około 2 – 3 tygodnie, kiedy żwirek straci swoje właściwości i nabierze żółtego koloru. Będzie to znak, że nadszedł czas wymiany.

Dlaczego warto korzystać ze żwirku silikonowego?

Żwirek silikonowy, na pewno będzie doskonałym rozwiązaniem w wypadku osób, dla których bardzo ważna jest świeżość oraz piękny zapach w domu, ponieważ silikat wraz z płynem wchłonie wszystkie nieprzyjemne zapachy. Ponadto, żwirki silikonowe zdadzą egzamin jeżeli chodzi o właścicieli kotów, którzy nie chcą, bądź też nie mają czasu na to, aby każdego dnia zmieniać zawartość kuwety. Żwirek taki, na pewno wystarczy nam na dłużej niż inne rodzaje, które muszą być wymieniane częściej. Szacuje się, że prawie czteroliterowe opakowanie żwirku, może nam wystarczyć nawet na miesiąc jego stosowania. Do tego, jeżeli chodzi o ten artykuł, to nie mamy tutaj problemu z kurzeniem się, czy też z pyleniem, jakie mogą występować w wypadku innych rodzajów żwirku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here