Odchudzanie inaczej

Wielkimi krokami zbliża się wiosna i lato. Co za tym idzie? Oczywiście coraz mniej ubrań, coraz więcej odsłoniętego ciała. Nogi, brzuch, ramiona będą wystawione na słońce ale i na spojrzenia innych osób. Jak zatem zadbać o ciało przed ciepłymi miesiącami, by wyglądało zdrowo i pięknie?

Liposukcja Katowice

Liposukcja katowice, czyli oferta dla zdeterminowanych pań, które pragną zrzucić kilka zbędnych kilogramów bez konieczności morderczych treningów i bardzo restrykcyjnych diet. Na czym to polega? Otóż liposukcja to nic innego jak odsysanie tłuszczu z konkretnych partii ciała. Jeżeli dana osoba boryka się z problemem odstającego brzuszka, zabieg zostanie przeprowadzony właśnie w tej części ciała. Odsysanie tłuszczu Katowice wykonują w sposób inwazyjny, a więc bezpośrednio ingerujący w tkankę tłuszczową. Jak się do takiego zabiegu przygotować?

Odchudzanie Katowice

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym bądź miejscowym. Przed zabiegiem, konieczne jest przeprowadzenie podstawowych badań a więc: morfologii, kreatyniny, glukozy, wskaźnika krzepnięcia krwi, moczu czy elektrolitów. Dodatkowo na dwa – cztery tygodnie przed, należy zrezygnować (bądź znacząco ograniczyć) ze wszelkich używek typu alkohol czy palenie papierosów. Należy przejść również na specjalną dietę, którą otrzyma się od lekarza prowadzącego bądź dietetyka specjalisty. Takie przygotowanie pozwoli na szybkie i bezpieczne przeprowadzenie liposukcji.

Odsysanie tłuszczu Katowice – przebieg zabiegu

Sam zabieg nie jest bolesny, w końcu przebiega w znieczuleniu. Pacjent zatem odczuwać może (w przypadku znieczulenia miejscowego) jedynie sam ruchu wbijanej igły czy moment samego oddzielania się tkanki tłuszczowej. Nie jest to jednak nic nieprzyjemnego. Często pacjent jest świadomy tego, co w danej chwili się dzieje, więc w sytuacji jakiegokolwiek dyskomfortu, jest w stanie poinformować o tym fakcie natychmiast. Co więc dzieje się po zabiegu?

Po zabiegu, kiedy znieczulenie przestanie działać, pacjent może odczuwać ból w okolicy, w której została przeprowadzona liposukcja. Samo miejsce będzie zasiniaczone i dość mocno obolałe. Taki stan będzie utrzymywać się przez około dwa tygodnie. Jednak dyskomfort może być odczuwany znacznie dłużej a wszystko będzie zależało od tego, jak duża partia ciała była poddana zabiegowi i jak dużo tkanki tłuszczowej należało odessać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here