Peelingi medyczne

Medycyna estetyczna nie mogłaby istnieć bez popularnych i bardzo lubianych peelingów chemicznych. Peelingi chemiczne to jedne z pierwszych zabiegów, jakie zostały wyodrębnione w zakresie medycyny estetycznej. Peelingi są niezwykle popularne, ponieważ dają bardzo dobre efekty.

Peelingi medyczne

Medycyna estetyczna może pochwalić się doskonałymi peelingami medycznymi, które to są jednym z popularniejszych zabiegów pielęgnacyjnych służących do złuszczania skóry i odnowy jej poszczególnych warstw. W gabinetach medycyny estetycznej najczęściej stosuje się silniejsze, mocno złuszczające substancje jak na przykład kwasy AHA i BHA. Peelingi medyczne są bardzo lubiane, ponieważ doskonale radzą sobie z różnymi niedoskonałościami skóry typu: przebarwienia, blizny czy też rozszerzone pory, a nawet działają na drobne zmarszczki. Po ich zastosowaniu skóra jest bardzo gładka, ma równomierny koloryt i nabiera blasku. Co więcej w wielu też przypadkach za pomocą peelingów medycznych można pozbyć się na przykład trądziku. W zakres peelingów medyczny wchodzi kilka różnych grup produktów, czyli tak zwanych kwasów, które dobierane są indywidualnie do stanu cery danego pacjenta, a także do jego potrzeb.

Najpopularniejsze kwasy wykorzystywane w peelingach medycznych w medycynie estetycznej

Wśród wielu popularnych, a co za tym też idzie skutecznych kwasów wykorzystywanych w medycynie estetycznej, na szczególną uwagę zasługuje na pewno bardzo mocny i skuteczny kwas glikolowy, kwas salicylowy, kwas pirogronowy, a także kwas migdałowy i kwas azelainowy. Wszystkie one mają doskonałe właściwości, regenerują i pobudzają skórę do produkcji na przykład nowych włókien kolagenowych i elastyny. Dają spektakularne efekty, często już nawet po jednym zabiegu, stąd też są bardzo lubiane i chętnie wybierane przez pacjentów.

Ceny peelingów medycznych

Ceny peelingów medycznych uzależnione są od miejsca, w którym wykonywany jest zabieg, a także od rodzaju zastosowanego kwasu i jego stężenia. Mocniejsze zabiegi są zwykle nieco droższe, od tych standardowych, jednak i tu nie należy obawiać się przesadzonych cen, ponieważ zabiegi z wykorzystaniem peelingów medycznych zaczynają się od około 150 zł, co też powoduje, że są one łatwo dostępne i na każdą kieszeń.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here