raper

W dzisiejszych czasach młodzi chłopcy zamiast zostać policjantem czy strażakiem, tak jak było to kiedyś, chcieliby zostać raperami. Drogie samochody, koncerty, tłumy fanów i pięciogwiazdkowe hotele to tylko część tego, jak wygląda życie gwiazdy rapu. Czy jednak jest to prawda? Jak wygląda to w rzeczywistości? Ile zarabia raper? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/ile-zarabia-raper/ 

Jak wygląda praca rapera?

Raper to osoba, która osiąga sukcesy, kiedy przyciągnie za sobą rzeszę fanów i sprzeda nakład płyt rzędu kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy egzemplarzy. Taki scenariusz możliwy jest jedynie wtedy, kiedy wybiję się ponad przeciętność innych twórców rap sceny.

Pierwsze kroki w takim przedsięwzięciu możemy stawiać zaczynając od pisania tekstów do szuflady oraz trenowania ruchu scenicznego przed lustrem. Kiedy nabierzemy pewność siebie możemy spróbować puścić swoją twórczość do internetu. Może okazać się, że nasz kawałek zyskał ogromną popularność, a my staniemy przed kilku tysięcznym tłumem, który skanduje nasze imię lub pseudonim artystyczny. Ten biznes jest jednak nieprzewidywalny. Pomimo włożonego trudu taki moment nigdy może nie nadejść. Ważnym elementem w tej branży są nasze znajomości, ponieważ dzięki nim będziemy w stanie się wypromować.

Raper w Polsce – ile zarabia?

Ciężko jest tak naprawdę powiedzieć, ile miesięcznie może zarobić raper. To, ile dostanie on za koncert zależy nie tylko od liczby sprzedanych biletów, ale również od na przykład lokalizacji. Zarobki rapera w skali miesiąca zależą również od ilości współpracy z różnymi markami, promocji lub reklam, które zrobił, a także od zarobków z platform takich jak YouTube.

Żeby nieco zobrazować to, ile zarabiają polscy raperzy przedstawiamy wyniki raportu przygotowanego przez Open FM. Poniżej przedstawione są stawki, które zarabiają polscy raperzy za koncert.

– Białas, ReTo – 5-10 tys. złotych za koncert

– Malik Montana – 5-15 tys. złotych

– Mata – od 10 tys. złotych za koncert

– Żabson – 10-15 tys. złotych za koncert

– Szpaku – 10-15 tys. złotych za koncert

– Bedoes – od 15 tys. złotych za koncert

– Tymek – 10-20 tys. złotych za koncert

– PRO8L3M, Paluch – 10-25 tys. złotych za koncert

– Taco Hemingway, Quebonafide – od 25 tys. złotych za koncert

Zobacz też: http://www.motell.pl/kontroler-jakosci-jak-nim-zostac/ 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here