Jak się zabezpieczyć przed skutkami nawałnic?

W XXI wieku wciąż jesteśmy zależni od sił przyrody. Chociaż w Polsce nie występują trzęsienia ziemi, erupcje wulkanów i ogromne tornada, nie znaczy to, że nasze domy są w pełni bezpieczne. Nasz kraj odwiedzają srogie nawałnice. Jak się przed nimi zabezpieczyć? Chociaż nie wygramy z naturą, możemy ograniczyć ryzyko finansowe związane z nawałnicami poprzez ubezpieczenie domu lub mieszkania.

Ubezpieczenie domu

Ubezpieczenie domu to tak naprawdę jedyne rozwiązanie, które zabezpiecza nas przed skutkami nawałnic, burz z piorunami, niezwykle silnego wiatru i powodzi. Każda polisa jest skonstruowana nieco inaczej. Do standardów zalicza się przede wszystkim ubezpieczenie murów i części składowych, takich jak tynki ścian, parkiet czy poręcze na schodach. Taka polisa pozwoli nam między innymi na uzyskanie odszkodowania ze względu na uszkodzony dach. Jest niezwykle racjonalnym rozwiązaniem, ponieważ wydarzenia atmosferyczne, takie jak nawałnice mogą w jednej chwili pozbawić nas dorobku życia. Jednak podstawowa polisa ubezpieczająca mury może okazać się niewystarczająca.

Rozszerzenie polisy ubezpieczeniowej domu

Jeśli dom lub mieszkanie zostaną zalane, zniszczeniu prawdopodobnie ulegną także znajdujące się w domu sprzęty i jego wyposażenie, często o znacznej wartości. W tym kontekście groźne może okazać się także uderzenie pioruna. W niektórych przypadkach, nawet jeśli konstrukcja domu nie zostanie zachwiana, straty mogą sięgnąć kilkuset tysięcy złotych. Dlatego ubezpieczenie domu warto dopasować do swoich potrzeb ubezpieczając także między innymi wyposażenie wnętrz, a nawet znajdujące się w domu meble i sprzęty o dużej wartości. Ubezpieczyć możemy również budynki gospodarcze i garaże.

Jak wybrać najkorzystniejszą ofertę?

Aby wybrać najkorzystniejszą i najlepiej dopasowaną do potrzeb polisę, warto zapoznać się z jak największą liczbą ofert prezentowanych przez towarzystwa ubezpieczeniowe. Najlepiej skorzystać ze wsparcia multiagencji, takiej jak CUK (https://cuk.pl/). Gromadzi ona oferty kilkudziesięciu wiodących towarzystw ubezpieczeniowych. Na stronie internetowej dostępny jest także kalkulator związany z ubezpieczeniem nieruchomości, pozwalający porównać poszczególne oferty i obliczyć wysokość składki. Klienci mogą liczyć na wsparcie profesjonalnego doradcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here