Śluz po zapłodnieniu

Każda kobieta, która z precyzją planuje zajście w ciąże, dopatruje się każdych możliwych sygnałów świadczących o ciąży. To bardzo ważne, wcześnie wykryta ciąża ma większe szanse na utrzymanie poprzez podanie leków podtrzymujących w odpowiednim momencie. To ważne z tego względu, że połowa ciąż ulega poronieniu we wczesnym tygodniu. Można temu skutecznie zapobiec, wystarczy wsłuchać się w swój organizm.

Najczęstszym pytaniem jakie zadaje sobie kobieta jest jaki śluz po zapłodnieniu może świadczyć o ciąży? Śluz po zapłodnieniu może przybierać różne kolory, jednak najważniejszą jego cechą jest obfitość. Prawie każda przyszła mama ma uczucie mokrości. To może być pierwszym z sygnałów mówiących, że doszło do zapłodnienia. Obfity śluz występuje najpewniej po zagnieżdzeniu zarodka, wcześniej ciężko jest określić czy około owulacyjne stosunki zakończyły się ciążą.

Jeśli etap zagnieżdzenia za nami- obfity śluz może przybrać barwę mleczną o zwartej, ciągnącej, kremowej konsystencji- bez grudek. To niestety nie reguła, na której można polegać. Organizm każdej kobiety jest inny i bardzo często płata figle. Właśnie dlatego ciężko określić jaki śluz po zapłodnieniu powinien występować.

Nie warto aż tak zagłębiać się w organizm. Należy spokojnie oczekiwać terminu miesiączki i dopiero wtedy kiedy się nie pojawi- wykonać test i zacząć przyglądać się swojemu organizmowi. Jeśli test potwierdzi obecność hormonu gonadotropiny kosmówkowej- jak najszybciej udaj się do lekarza w celu potwierdzenia. Jeżeli śluz zabarwia się krwią lub posiada żółto- zielonkawy kolor. nie zwlekaj z wizytą u specjalisty. To sygnał, że z organizmem nie dzieje się dobrze. Warto kierować się zasadą, że śluz w ciąży powinien mieć kolor od przezroczystego do kremowego. Tylko ten przedział uznaje się za prawidłowy, więc obserwuj go uważnie. Inne kolory śluzu często świadczą o infekcji- w ciąży może być ona szczególnie groźna i zagrażać rozwijającemu się płodowi.

Jak widzisz, odpowiedź na pytanie jaki śluz po zapłodnieniu, jest niejednoznaczna. Każdy organizm bowiem reaguje inaczej na wahania hormonów. Warto być cały czas pod opieką dobrego ginekologa i powiadomić go o każdej nieprawidłowości w śluzie.

Jeśli obsesyjnie myślisz jaki śluz po zapłodnieniu powinien wystąpić- odpuść. Nie ma co do tego jednoznacznej reguły i może przysporzyć ci dodatkowego stresu, a nie jest on sprzymierzeńcem nikogo z nas.

Zacznij obserwację organizmu dopiero po ujrzeniu dwóch czerwonych, magicznych kresek. To właśnie wtedy rozpoczyna się ciążowa przygoda. Wcześniej nie ma to sensu z tego względu, że każdy błędnie zinterpretowany objaw może nam dać dużo złudnej nadziei, co finalnie skończy się rozczarowaniem.

Już dzisiaj zacznij suplementację, jeśli planujesz powiększenie rodziny. Tylko odpowiednie witaminy i dbałość o zdrowie pozwoli na zdrowe i bezpieczne zajście w ciąże. Powodzenia, ten piękny etap na pewno jeszcze przed tobą. Odpuść niepotrzebne myśli i ciesz się bliskością partnera, a w swoim czasie przyniesie to efekt w postaci ciąży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here