Wakacje Polaków 2021

Czy wiesz, że tylko połowa Polaków posiada wystarczające oszczędności, aby udać się raz w roku na wakacje? Co ciekawe, większość z potencjalnych turystów potwierdziła, że tegoroczny urlop spędzi w naszym kraju. Na wyjazd zagraniczny zdecydowało się jedynie 17% osób. Wszystko przez trwającą pandemię koronawirusa i związane z nią ograniczenia. Gdzie wyruszamy na wypoczynek i ile wydajemy? Czy podczas wakacji branża turystyczna mogła zminimalizować straty, jakie zostały wygenerowane poprzez narzucone lock downy? Dowiedz się już teraz.

Wakacje w Polsce – gdzie wyjeżdżamy?

Najwięcej urlopowiczów postanowiło wybrać się nad polskie morze. Wybieramy raczej pensjonaty i kwatery prywatne, aniżeli drogie hotele. Wszystko ze względu na ceny, które w tym sezonie letnim sporo wzrosły.

Kolejną destynacją są miejscowości nieopodal jezior. To opcja dla szukających wypoczynku na łonie natury, w ciszy i spokoju, ale przy zachowaniu komfortowych warunków. Przykładem może być Hotelmikorzyn, który oprócz pokoi hotelowych oferuje też domki wypoczynkowe i szereg atrakcji na terenie całego kompleksu. Nie ma wątpliwości, że Polscy uwielbiają właśnie taką formę wakacyjnego relaksu.

Powodzeniem cieszy się też południe naszego kraju. Wystarczy obejrzeć relacje turystów, którzy pokazują ogromne kolejki do kas na poszczególne szczyty. Wyprawa nad Morskie Oko w tym sezonie urlopowym to spore ryzyko, właśnie ze względu na masę turystów.

Ile wydajemy na wakacjach?

Każdego roku wzrasta budżet, jaki jest przeznaczany na wakacje jednego członka rodziny. Tegoroczne wyjazdy są tym bardziej wyjątkowe, ponieważ przedłużające się lock downy sprawiły, że Polacy mogli jeszcze więcej zaoszczędzić. Okazuje się, że na jednego członka gospodarstwa domowego przewidziana jest kwota nieco ponad 1200 złotych. Tyle wydaje przeciętnie jedna osoba podczas tygodniowego urlopu. Warto przy tym wskazać, że tylko nieliczni turyści zaciągają kredyty na cele urlopowe albo otrzymują finansowe wsparcie od rodziny czy przyjaciół. Większość wydaje na wakacje z oszczędności albo z bieżącego budżetu. Polskie społeczeństwo stale się wzbogaca, w końcu stać nas na jakościowy wypoczynek. Coraz częściej wybieramy te droższe opcje, a planując wakacyjny wyjazd, nie bierzemy pod uwagę już tylko ceny.

Jeśli nie wakacje, to co?

27% wszystkich Polaków nie planowało tegorocznych wakacji wcale. Trzeba dodać, że 16% z tych osób zrezygnowało całkowicie z wyjazdu wakacyjnego w obawie o zdrowie własne i swoich najbliższych. Na co w takim razie przeznaczyli nadwyżki pieniędzy ci, którzy nigdzie nie wyjechali na urlop? Głównie na remonty swoich domów. To właśnie lato jest najlepszym okresem na przeprowadzenie tego rodzaju prac. Wysokie temperatury i odpowiednie warunki sprzyjają modyfikacjom nieruchomości.

Ci, którzy nie zdecydowali się na prace remontowe swoich nieruchomości, zmienili samochód albo meble. Pamiętajmy także, że nie wszyscy posiadają w ogóle oszczędności. Ogrom osób nie wybrało się na wakacje, ponieważ na takowe nie było ich zwyczajnie stać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here