Przeszczep włosów

Przerzedzenie lub utrata włosów dotyka bardzo wielu osób. Jest to krępująca dolegliwość, która powoduje utratę pewności siebie. Na ratunek przychodzi współczesna medycyna. Przeszczep włosów to nowoczesna i bardzo skuteczna metoda na odzyskanie utraconych włosów. Dlaczego warto się zdecydować na taką pomoc?

Czym jest przeszczep włosów?

Przeszczep włosów to uzupełnienie obszaru głowy, który jest przerzedzony lub łysiejący, o brakujące owłosienie. Wszczepianie włosów wykonuje się na kilka sposobów, w zależności od problemu. Klasyczna metoda przeszczepu włosów polega na pobraniu zespołów mieszków włosowych i przeszczepieniu i przeszczepienie ich w miejsce, gdzie występują ubytki. Włosy pobierane są najczęściej z potylicy. Innym sposobem na dodanie objętości włosom jest mikropigmentacja – polega ona na wykonaniu na skórze głowy postaci maleńkich kropek tuszu, które imitują tysiące świeżo wyrastających włosów.

Jak znaleźć dobrą klinikę włosa?

Wybierając klinikę przeszczepu włosów należy zwrócić szczególną uwagę na doświadczenie zespołu wykonującego przeszczep włosów. Czy lekarze mogą się pochwalić udziałem w szkoleniach, na których uczą się najnowszych technologii? Czy zabieg jest wykonany profesjonalnym sprzętem, na przykład przy pomocy robotów? Wśród polskich miast, w których znajdują się kliniki wykonujące przeszczep włosów Warszawa jest w czołówce. Tu wybór takich miejsc jest na prawdę duży.

Jak wygląda pierwsza wizyta w klinice i jak przygotować się do zabiegu?

Profesjonalna klinika, na przykład klinika włosa warszawa, zawsze indywidualnie zajmuje się każdym pacjentem. Dlatego przeszczep włosów poprzedza konsultacja z lekarzem. Pacjent powinien wykonać wszystkie badania laboratoryjne – morfologię, badanie moczu czy glukozy. Specjalista analizuje problem i dobiera metodę leczenia. Przeszczep włosów jest zabiegiem mało inwazyjnym, jednak na około 3 dni przed zabiegiem warto unikać spożywania napojów alkoholowych.Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu, dlatego w dniu przeszczepu nie można zażywać leków zmniejszających krzepliwość krwi oraz unikać leków przeciwzapalnych. W dniu przeszczepu, należy umyć włosy szamponem. Nie trzeba być na czczo, ze względu na długość zabiegu (około 6 godzin) lekarze zalecają nawet spożycie posiłku.

Przeszczep włosów – podnosi pewność siebie i samopoczucie

Bujne owłosienie świadczy o atrakcyjności, a jego brak może powodować kompleksy. Warto dać sobie szansę i skorzystać z zabiegu przeszczepu włosów, a efekt zabiegu w postaci bujnej czupryny spowoduje wzrost samooceny.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPościel dobrej jakości
Następny artykułOdchudzanie inaczej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here