Wybór oleju kokosowego.

Ekologiczny i zdrowy styl życia jest w modzie. Ale to nie jedyny powód by za nim podążać. Przede wszystkim jako cel powinna nam przyświecać troska o własne zdrowie i samopoczucie. To co dziś robimy dla naszego organizmu, zaowocuje w przyszłości. Dlatego należy dostarczać mu wszystkiego co najlepsze. Podobnie jeśli coś zaniedbamy to może się okazać za kilka lat, że organizm nam przypomni o danej dolegliwości. Dlatego tak ważne jest by nie tylko ze względu na nowe trendy dbać o siebie, ale z powodu troski o własne ciało.
Jednym z takich produktów jest olej kokosowy. Już wiele osób przekonało się o jego dobroczynnym składzie. Używany do smażenia, do ciast ale również do mycia zębów czy jako olejek do ciała. Ma działanie nawilżające, łagodzące podrażnienia oraz antybakteryjne. Dodatkowo ma wysoką temperaturę utleniania co jest chętnie wykorzystywane w kuchni. Jaki olej kokosowy wybrać? Nad tym pytaniem zastanawia się wiele osób. Produkt ten jest oferowany przez wiele firm, każda zachwalająca swój wyrób. W gąszczu reklam i opinii trudno się zdecydować. Jednak jest kilka wskazówek, które ułatwią ten wybór. Na pewno musimy się zastanowić nad tym jaki rodzaj oleju chcemy kupić. Do wyboru mamy rafinowany i nierafinowany. Ten pierwszy jest całkowicie pozbawiony zapachu, a co za tym idzie woń kokosa nie pozostaje np. na kotletach, które smaży się na tym oleju. Jednak jest on rafinowany czyli oczyszczony. Nie znajdziemy w nim tych cennych wartości, które są w oleju kokosowym nierafinowanym. I to własnie na ten drugi należy się zdecydować. Im mniej ingerencji, mniej poddany oczyszczaniu, które eliminuje cenne składniki tym lepiej. Kolejną sprawą jest wybór firmy. Na rynku mamy dostępnych tak wielu producentów, że trudno się zdecydować. Jednak najlepszy będzie taki, olej, który pochodzi od zaufanej i sprawdzonej firmy, działającej na rynku wiele lat. W tym miejscu należy zaznaczyć, że bardzo dobry wybór to ten ekologiczny, z certyfikatem. Nie dajmy się nabrać na słowa bio czy ekologiczny jeśli nie znajdziemy na opakowaniu odpowiedniego oznaczenia ( biały listek na zielonym, prostokątnym tle). Tyle takie produkty pochodzą z upraw ekologicznych. Kolejną kwestią jest skład. Pomimo iż wydaje się to oczywiste lepiej czytać etykiety. Produkt powinien zawierać 100% oleju kokosowego i nic więcej. Pamiętajmy, że olej ma konsystencje stałą, jednak w temperaturze powyżej 25 stopni staje się płynny, nie jest to żadna wada produktu, tylko naturalna cecha.
Jaki olej kokosowy wybrać? Od sprawdzonego sprzedawcy, któremu można ufać, jak najlepszej jakości. Na uwagę zasługuje również informacja, że produkt ten ma wiele cennych właściwości, jednak nie należy przesadzać z jego używaniem, zwłaszcza w nadmiernych ilościach. Musimy pamiętać o zbilansowanej diecie i powstrzymać się od dodawania oleju do każdej możliwej potrawy, zwłaszcza jeśli chcemy zgubić kilka zbędnych kilogramów. Olej kokosowy za to doskonale sprawdzi się w pielęgnacji naszego ciała czy włosów nawilżając je kompleksowo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here