Budżetowe telefony

Telefon jest dzisiaj przedmiotem, bez którego nie wyobrażamy sobie codziennego funkcjonowania. Służą nam już nie tylko do dzwonienia czy wysyłania sms-ów. Smartfony dzisiaj to można powiedzieć przenośne komputery, a ich funkcjonalności nie wiele różnią się od komputerów stacjonarnych.

Jakie funkcję posiadają dzisiejsze telefony?
W pełni normalne jest, że w sklepach z aplikacjami dwóch najpopularniejszych producentów Samsunga i Apple, znajdziemy szeroki wybór aplikacji, od gier, przez aplikacje biznesowe po te troszczące się o nasze zdrowie. Telefonów coraz częściej używamy do przeglądania poczty elektronicznej, sięgamy po nie, kiedy chcemy przejrzeć ulubione portale społecznościowe, czy kiedy potrzebujemy szybkiego notatnika.

Ilość telefonów i dostępnych na rynku modeli jest obecnie zawrotna. Możemy swobodnie wybrać pomiędzy flagowymi modelami czołowych producentów, jak iPhone’y czy Samsung Galaxy S, ale coraz większą część rynku zdobywają mniejsi producenci, którzy oferują rozsądne telefony w przystępnych cenach. Wiele osób zadaje sobie pytanie, jaki smartfon do 1000 zł będzie dla nas odpowiedni?
Jeżeli zależy nam dobrych osiągach telefonu, warto spojrzeć na chińskich niszowych producentów, możemy wówczas znaleźć telefon, parametrami nieróżniący się od flagowych modeli. Jedynym minusem takiego rozwiązania może się okazać jakość urządzenia i materiały, z jakich został on wykonany. Wygląd i wzornictwo, także może pozostawiać wiele do życzenia. Tak będzie w przypadku producentów pokroju Doodge, One plus one. Wiele chińskich marek będzie natomiast w stanie zaoferować nam telefon świetnie wykonany oraz o rozsądnych parametrach, warto wówczas zainteresować się producentami typu Xiaomi oraz Huawei. Ich telefony, jeśli chodzi o wzornictwo, są często inspirowane rozwiązaniami stosowanymi w iPhone’ach. Sprzętowo także znajdziemy tam różne udogodnienia, typu odblokowanie telefonu poprzez rozpoznanie twarzy, czy czytnik linii papilarnych.

Dużym plusem mniejszych producentów jest zazwyczaj system operacyjny, na który nie ma doinstalowanych dodatkowych nakładek. Zazwyczaj będzie to czysty android, co wpływa pozytywnie ja jego prędkość. Minusem może się natomiast okazać wersja systemu. Tutaj producenci nie przykładają dużej uwagi, żeby dostarczać użytkownikom zawsze najnowsze urządzenia.

Jeśli już się zdecydujemy na konkretny model, pojawia się pytanie, gdzie go zakupić. Część nisko budżetowych telefonów znajdziemy w popularnych marketach z elektroniką, ale wybór będzie na pewno ograniczony. W sprzedaży internetowej będziemy mogli wybierać według dużo większej oferty. Alternatywą jest sprowadzenie telefonu, bezpośrednio od chińskiego sprzedawcy. Cena będzie zawsze dużo atrakcyjniejsza, jednak przy wysyłce może się okazać potrzeba naliczenia cła, przez co zakup już nie jest tak atrakcyjny. Zamówienie telefonu z Chin może być także problemem dla przedsiębiorców, ponieważ mogą mieć oni problem z uzyskanie odpowiedniego dokumentu, w celu udokumentowania w księgowości. Pomimo atrakcyjnej ceny, dodatkowym problemem może być jeszcze ograniczona gwarancja producenta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here