Kiedy zajść w ciążę! Oto jest pytanie!

Pytanie kiedy zajść w ciążę zadaje sobie wiele kobiet. Jest to jedno z najistotniejszych pytań, jakie możemy i powinnyśmy sobie zadawać. Osobiście myślę, że nie ma jednej, idealnej odpowiedzi. Jestem zadnia, że ile kobiet. Tyle jest idealnych terminów na zajście w ciążę.
Sama bardzo długo zastanawiałam się, kiedy zajść w ciążę. Czy jestem już gotowa na dziecko? Czy chcę dziecko? Czy stać mnie na jego utrzymanie?
To nie są proste pytania. Na te pytania nie uzyskamy jednoznacznych odpowiedzi. Jedyne co mogę wam powiedzieć to kilka refleksji z własnego doświadczenia. Jestem starą „pierworódką” ( jest to dosyć ironiczne określenie lekarzy). Zaszłam w ciążę mając 35 lat. Była to świadoma decyzja. Powiem wam więcej, z perspektywy lat wiem, że była to dobra decyzja. Dlaczego?
Po pierwsze była nas stać na dziecko. Od wielu lat prowadziliśmy własną działalność i mieliśmy unormowaną sytuację materialną. Od razu postanowiliśmy, że córka nie będzie chodziła do żłobka. Widzieliśmy, że zostanę z mała w domu dopóki nie skończy 3 lat. Taki był plan. I tak zrobiliśmy.
To były świetne 3 lata. Chodziłyśmy z mała na basen od kiedy skończyła 6 miesięcy. Spędzałyśmy całe dnie w parku, na placach zabaw. Po ukończeniu 2 lat przez córkę zaczęłyśmy chodzić na zajęcia do domu kultury, gdzie dzieci poznawały się ze sobą, a mamy mogły trochę poplotkować. Robiłyśmy z córką wiele fajnych, ciekawych rzeczy. Teraz, gdy córka ma 5 lat widać jaka jest rezolutna, mądra i ciekawa świata. Widać też, jak bardzo jest z nami związana, mimo iż lubi być samodzielna. Patrząc na córkę wiem, że to była dobra decyzja, by poświęcić jej te trzy lat. Prawda jest taka, że gdybyśmy nie byli stabilni finansowo nie mogli byśmy sobie na to pozwolić. Prowadząc własną działalność wiedziałam, że wrócę do pracy bez problemu. Nie stracę tego, na co pracowałam wiele lat. Nie będę zmuszona zaczynać wszystkiego od początku.
Kolejnym argumentem za późnym macierzyństwem jest wiedza, doświadczenie, jakie posiadają dorosłe kobiety. Przepraszam, ale nie jestem w stanie zaakceptować faktu, że kobieta, która ma dwadzieścia kilka lat nie marzy o niczym innym jak tylko siedzenie z dzieckiem w domu i poświęcanie mu całego swojego czasu i energii. Wiem jak ja zachowywałam się w tym wieku. I jestem przekonana, że nie jestem wyjątkiem. Mając trzydzieści parę lat inaczej patrzymy na życie. Mamy inne priorytety. Jesteśmy spokojniejsze. Bardziej wyrozumiałe. Łatwiej nam poświęcić siebie dla dziecka. Bycie mamą na cały etat to jest duże poświęcenie.
Słysząc pytanie, kiedy zajść w ciążę? Znam tylko jedną właściwą odpowiedź. Wtedy, gdy będziesz czuła, że jesteś na to gotowa. Nie ważne, że inni mówią ci, że będzie za późno. Czekaj do momentu, gdy poczujesz, że pragniesz dziecka. Zajście w ciążę bo to chyba jest dobry moment na pewno będzie złym pomysłem. Musisz mieć pewność. Nie może ci się wydawać. Mając pewność. Chcąc tego dziecka. Czekając na nie. Będziesz szczęśliwą, spełnioną mamą, która bez żalu poświęci swój czas dziecku. I będziesz szczęśliwa.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKiedy sadzić czosnek?
Następny artykułPełnia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here