Pełnia

Osoby, które żyją w zgodzie z naturą, często zastanawiają się nad zjawiskami zachodzącymi w przyrodzie. Na pewno dużo można by było o tym opowiadać Są to niesamowite sytuacje, z których dużo się możemy nauczyć. Niektórzy bagatelizują potęgę dzieł stwórczych, a inni bardzo interesują się procesami zachodzącymi w przyrodzie.

Nie jest to zwykła sprawa, że księżyc jest satelitą ziemi. Wszystko ma swój cel i jest nam potrzebne do funkcjonowania, choć często nie dajemy sobie z tego sprawy i nie uświadamiamy zależności, które żądzą naszym życiem i przebiegiem dnia oraz nocy. Wiemy wprawdzie, że jest słońce, ale ciężko nam wyobrazić sobie jego potęgę i energię którą ma w sobie, a gdy próbujemy to sobie tłumaczyć i wyobrażać, zrozumiemy tyle, że są to naprawdę wyjątkowe i niesowite zagadnienia, których ludzki mózg w pełni nie ogarnie. Księżyc budzi wiele tajemnic. Nie wiemy o nim wszystkiego. Wiemy jednak, że w kosmosie wszystko jest precyzyjnie poukładane. Nie ma tam nieładu. Planety krążą wokół słońca, a księżyc krąży wokół naszej ziemi, będąc źródłem światła w nocy. Odbijają one blask słońca i często widzimy tylko jego fragment, a czasami widzimy pełnię, jest wtedy okrągły. 100% pełnia trwa jeden dzień, ale noc przed nią i noc po niej również je prawie idealnie okrągły. Raz na 28 dni jest również nów, wtedy nie widać księżyca w ogóle. Oznacza to, że znajduje się on w takim położeniu względem ziemi i słońca, że nie odbija jego blasku.

Kiedy będzie pełnia? Można to sprawdzić w kalendarzu w internecie. Fazy księżyca mają wpływ na nasze funkcjonowanie. Dobrze wiedzą o tym ogrodnicy, którzy uprawiają rośliny, zgodnie z fazami księżyca. Jest to dla nich ważne i potrzebne, ale dlaczego tak jest? Chodzi o to, że księżyc ma wpływ na całą wodę na ziemi, kształtuje przypływy i odpływy, które pojawią się z regularnością. Podczas pełni pływy morskie są inne, a ponieważ nasze ciało również składa sie z wody, podczas pełni możemy zauważać, że jesteśmy wzburzeni, podekscytowani. Silniej przeżywamy wszystkie emocje, jesteśmy bardziej skorzy do kłótni, ale również do współżycia seksualnego. Socjolodzy wciąż badają te zależności, z których możemy wyciągnąć już pierwsze wnioski, dowiedziono bowiem, że podczas pełni dochodzi do większej ilości porodów, ale również do ataków przemocy, policja ma więcej wezwań, właśnie podczas pełni.

Jeśli zajmiemy się tym tematem z pewnością będziemy zdumieni jak to ciało niebieskie, wpływa na nas, a my nie jesteśmy nawet świadomi wielu rzeczy. Dlatego warto trochę dowiedzieć się na ten temat i następnym razem, kiedy będziemy spacerować przy pełni księżyca, warto zastanowić się nad cudami stworzenia, zamiast uważać je za coś oczywistego.
Księżyc wpływa na nasze samopoczucie, kiedy jest pełnia gorzej również śpimy i cierpimy na bezsenność nie jest to przyjemne, dlatego najlepiej, szczelinie zasłaniać wtedy okno, żeby księżyc nie miał na nas większego wpływu, choć do końca nie obronimy się przed jego działaniem. Fizycy i biolodzy, zajmujący się tym tematem wiążą z nim działanie fizyki kwantowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here