Nowoczesne kominki na zamówienie indywidualne

Za czasów dawnego ustroju kominki nie miały wstępu do pomieszczeń tak małych, że tylko nieliczni odważyli się zainstalować kominek w swoim domu. Były to otwarte modele z komorą spalania otwartą i mogącą wypluć na pomieszczenie nie tylko kłęby dymu, ale także żarzące się drewno, które mogło doprowadzić do katastrofy. Pozostawienie takiego kominka bez dozoru było nie do pomyślenia.

Teraz kominki znów weszły do kanonu wyposażenia domu. Nowoczesne kominki są pełne najnowszych wynalazków. Wynalazków rodem z filmów i opowiadań fantastyki naukowej. A przecież to nie bajki.

Jeśli natomiast kominek już jest, taki z poprzedniej epoki budowlanej, można spróbować podjąć się renowacji. Odnowić stary kominek dzięki nowym materiałom i pomysłom nie jest wcale trudno.

Najpierw trzeba zastanowić się gdzie zamówić drzwiczki do kominka otwartego? To najważniejszy element nowego wyglądu i podstawa sprawności kominka. Dzięki nim kominek zyska izolowaną komorę spalania. Jest to wymóg podstawowy, jeśli myśli się o innych nowoczesnych rozwiązaniach instalacji domowych. Uwaga dotyczy instalacji wentylacyjnej z rekuperatorem. W takich warunkach wymagana jest komora spalania szczelna z zewnętrznym poborem powietrza do spalania paliwa. Drzwiczki kominkowe zamkną przestrzeń do spalania drewna w środowisku ograniczonym z regulowanym dostępem powietrza.

Ze swej strony możemy polecić polskiego producenta wyposażenia kominków i całościowych realizacji na indywidualne zamówienie. Producent drzwi kominkowych ignif.com indywidualne potrzeby klientów realizuje bez zbędnej zwłoki. Potrzeba tyle czasu, by ustalić oczekiwania zlecającego i wdrożyć je w cyklu projektowym, a następnie przekazać gotową i pełną dokumentację do działu produkcji. Gotowy wyrób w pełni zadowoli klienta.

Drzwiczki do kominka razem z kasetą mogą posłużyć do zmiany sposobu pracy każdego kominka starego typu. Po zainstalowaniu nowego panelu ze stali o najwyższej wytrzymałości kominek nie będzie potrzebował tak dużych ilości paliwa. Będzie też mógł, jeśli takie będzie życzenie spalać pellet.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here