Wystaw ocenę z Work or Not

Rynek pracy w Polsce nie rozpieszcza pracowników. Na pewno słyszysz od swoich znajomych, którzy poszukują zatrudnienia, że jest to droga przez mękę. Rekruterzy nie odpowiadają na wysłane CV. Do przedsiębiorstw wystawiających oferty pracy nie sposób się dodzwonić. Ogłoszenia zawierają bardzo wygórowane, specjalistyczne wymagania, określając stanowisko mianem juniorskiego. Wynagrodzenie za pracę również bardziej pasuje do stażysty niż doświadczonego pracownika.

Razem z portalem Work or Not możesz pomóc rekrutującym w odnalezieniu satysfakcjonującej ich pracy w Elblągu, Szczecinie i Rzeszowie. Wystarczą 3 minuty Twojego czasu i dostęp do Internetu. Jak możesz pomóc?

Pomyśl o swoich miejscach pracy

Na początku zastanów się, gdzie dotąd zdarzyło Ci się pracować. Nawet kilkumiesięczne staże mogą mieć tu znaczenie. Każda forma kontaktu z firmą na linii pracownik-pracodawca jest istotna. Wystarczy kilka tygodni pracy w konkretnej jednostce, aby poznać proces rekrutacji, poczuć panującą tam atmosferę, zweryfikować politykę płacową przedsiębiorstwa, dynamikę rotacji osób pracujących czy dowiedzieć się czegoś o sposobach nagradzania wyjątkowo skutecznych współpracowników. Właśnie takie informacje są istotne dla przyszłych rekrutujących.

Detal ma znaczenie

Pomyśl także o szczegółach dotyczących miejsca pracy. To najczęściej one warunkują nasze ostateczne decyzje. Pomyśl tylko, czy wybierzesz pracę programisty w biurze, jeśli odbywa się ona na przestarzałym sprzęcie? A może spodoba Ci się wykonywanie obowiązków służbowych pod wodzą managera, który nigdy nie odpowiada wprost na zadawane mu konkretne pytania? Niektórzy nie lubią formalnego ubioru w miejscu pracy, a inni oczekują od firmy wydzielonej strefy relaksu, czy dopłaty do karty typu Multi Sport.

Wydawać się to może błahe, nieistotne, ale poszczególne osoby mogą oczekiwać pewnych zachowań, czy benefitów w swoim miejscu pracy. Często to one przeważają ponad wysokość wynagrodzenia, czy liczbę dni urlopowych, które w dużej części i tak określa ustawodawca. Zastanów się więc, czy w Twoich miejscach pracy występowały czynniki wyróżniające się, charakterystyczne, które dla innych mogą być hamulcem lub motorem napędowym do podjęcia współpracy.

Wystaw ocenę na Work or Not!

Kiedy poprzednie punkty mamy już zaliczone, czas na finałową akcję. Z portalem Work or Not zajmie Ci ona zaledwie parę minut. Wystarczy na stronie wyszukać nazwę firmy, w której masz zatrudnienie. Możesz także zdecydować się, aby opisać swoje poprzednie miejsca pracy lub przedsiębiorstwa, które świetnie znasz. Następnie w polu komentarza opisz atmosferę w firmie i wszystko to, co Twoim zdaniem będzie ważne i przydatne dla rekrutujących. Pamiętaj, aby opisywać prawdziwą sytuację przedsiębiorstwa. Tylko wtedy realnie pomożesz innym.

Na koniec zdecyduj, czy Twoje ogólne wrażenie o przedsiębiorstwie jest negatywne, pozytywne, czy też neutralne. Oceny te są sumowane, aby już w panelu głównym firmy można było sprawdzić, ile osób poleca współpracę z danym podmiotem. Niewielki procent zadowolonych pracowników będzie skutecznym ostrzeżeniem dla sprawdzających.

Dodaj opinię – i gotowe! Właśnie udało Ci się ułatwić poszukiwanie pracy! Z Twoją pomocą rekrutujący będą mogli podjąć najlepsze zawodowe i życiowe decyzje. A to wszystko dzięki Tobie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here