Jak wybrać płytki do małej łazienki?

Wielu z nas, mieszkając w blokach, ma bardzo duże problemy z remontem łazienki. Często uważa się, że jest to najtrudniejsze pomieszczenie do remontu. Dlaczego? Niestety nasze łazienki są małe, wąskie i nieustawne. Trzeba naprawdę mieć doświadczenie i zmysł estetyczny, by poradzić sobie z wyborem płytek do niewielkiej łazienki. Jak sobie z tym poradzić?
Remontując łazienkę mamy przeważnie niewielkie możliwość, by coś w niech zmienić. Nie możemy przesunąć ścian, utworzyć wnęk, czy chociażby przesunąć drzwi. Wielkość naszych łazienek zmusza nas do używania różnych wybiegów, by tylko powiększyć optycznie powierzchnię łazienki. Rozpoczynając remont zadajemy sobie podstawowe pytanie, jakie płytki do małej łazienki?
Przede wszystkim musimy postawić na jasne i zimne kolory. Biel, beż, błękit, czy delikatna szarość sprawdzą się idealnie. Dlaczego? Jasne kolory optycznie powiększają przestrzeń. Dają wrażenie światła, jasności dzięki czemu mamy wrażenie, że pomieszczenie, w którym przebywamy jest większe. Dodatkowo łazienka będzie wydawała się większa, gdy płytki będą odbijały światło, czyli wybieramy raczej błyszczące niż matowe. Układając płytki warto od razu zainstalować lustro, które zlicowane z płytkami również da naszej łazience nieco więcej światła i przestrzeni. Musimy tylko zwrócić uwagę, by nie umieścić luster naprzeciwko siebie, gdyż wtedy będą wprowadzały w pomieszczeniu chaos.
Kolejne zagadnienie jakie płytki do małej łazienki odnosi się do rozmiaru płytek. Często słyszę, że małe płytki są błędem. Nic bardziej mylnego. Duże płytki ułożone z bardzo małą fugą będą sprawiały wrażenie jednolitej powierzchni, co znowu optycznie powiększy nam przestrzeń. Ten manewr odniesie lepszy skutek, gdy sanitariaty nie będą stały na ziemi tylko będą podwieszane. Usunięcie wszystkiego z podłogi da nam wrażenie czystości. Nie będziemy mieli chaos. Który zawsze na małych powierzchniach wygląda dużo gorzej, niż mogło by się wydawać.
Zadając sobie pytanie jakie płytki do małej łazienki? Musimy zastanowić się nad dekorami. Jednolite płytki wyglądają przeważnie trochę smutno i monotonie. Dekory ożywiają wnętrze. Niestety w małej łazience musimy bardzo uważać z ich wyborem. Małe i kolorowe dekory będą wprowadzały chaos. Dużo bezpieczniej jest zdecydować się na duże dekory. Musimy też wiedzieć jak je ułożyć. Mając długą i wąską łazienkę układamy dekory poziome z szerokimi wzorami. Mając niskie pomieszczenia układamy płytki pionowe z pionowymi dekorami.
W niewielkiej łazience nie sprawdzają się półki i szafki. Dużo atrakcyjniej będzie wyglądała łazienka, gdy półki zrobimy w naturalnych wnękach i wykończymy je płytkami. Uzyskamy wtedy jednolitą przestrzeń, od której nic nie będzie odwracało naszej uwagi.
Tych kilka zasad pomoże optycznie powiększyć niewielką przestrzeń łazienki. Pytanie jakie płytki do małej łazienki, jest najpoważniejszym, z jakim przyjdzie nam się zmierzyć w trakcie remontu. To od wyboru płytek będzie zależało, czy uda nam się oszukać oko i powiększyć przestrzeń, czy wprowadzimy chaos i optyczny bałagan do łazienki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here