Kiedy dojdzie przelew

Przez ostatnie lata niemal każdy korzysta z bankowości internetowej. Jest to bardzo wygodne, ponieważ bez wychodzenia z domu możemy wykonać niemal każdą czynność co kiedyś było niemożliwe. Dawniej pieniądze dostawaliśmy w kopertach lub przynosił je listonosz i otrzymując gotówkę w ten sposób niemożliwe było, aby ją komuś wysłać nie ruszając się z domu. Nawet rachunki musieliśmy płacić na poczcie lub w punktach do tego przeznaczonych. Teraz bez wychodzenia z domu możemy wykonać wszystkie te czynności. Wystarczy nam dostęp do internetu i urządzenie z którego będziemy mogli wysłać dany przelew takie jak telefon, który ma większość z nas lub komputer. Nie wyobrażamy już sobie życia bez tego typu urządzeń, a można wręcz powiedzieć, że nie rozstajemy się z nimi. Mało osób ma nawet gotówkę w portfelu, bo wiele osób zrezygnowało z niej na rzecz kart kredytowych, którymi możemy płacić już niemal wszędzie. Jest to dla wszystkich zdecydowane udogodnienie.

Przelewy są realizowane w poszczególnych godzinach więc właściwie nie wiemy kiedy przelew dojdzie. Jednak możemy to w bardzo łatwy sposób sprawdzić, odwiedzając stronę internetową danego banku. Na owej stronie mamy dokładnie podane godziny realizacji przelewów. Jeśli dany przelew jest realizowany z tego samego banku do którego ma dojść to możemy być pewni, że pieniądze na koncie będą dostarczone natychmiast, bowiem przelewy między bankowe są realizowane bardzo szybko. Jeśli natomiast banki są inne to musimy sugerować się godzinami sesji przychodzących i wychodzących w danym banku.
Jeśli zależy nam na czasie i chcielibyśmy żeby przelew był zrealizowany w kilka minut, a bank do którego chcemy przesłać pieniądze jest inny od tego do którego wysyłamy to możemy wysłać przelew ekspresowy zaznaczając go w opcjach odpowiednio na stronie banku logując się na swoje konto. Jednak tego typu przelewy są zazwyczaj płatne dodatkowo. Ich ceny się wahają i w każdym banku koszty takiej czynności są inne. Tutaj również musimy zasięgnąć informacji na stronie internetowej naszego banku lub w dokumentach jakie otrzymaliśmy zakładając konto lub takich, które przyszły ostatnie pocztą.

Banki wysyłają do swoich klientów w postaci listów najnowsze zmiany , które dotyczą nie tylko prowadzenia konta, ale także takie jak właśnie cennik i zmiany, które bardzo często następują. Odbywa się to najczęściej z początkiem roku i warto się zapoznać z dokumentacją tego typu, aby właśnie w takich sytuacjach jak wysyłanie przelewu specjalnego jakim jest niewątpliwie ten ekspresowy, wiedzieć ile za niego zapłacimy.
Kolejną kwestią są zmiany takie jak godzimy przelewów przychodzących i wychodzących. Bank również wysyła stosowne pisma bądź wiadomości sms z informacją o zmianach. Jest to bardzo pomocne w sytuacji kiedy chcemy, aby pieniądze szybko dotarły na konto i bardzo zależy nam na informacji kiedy to nastąpi. Warto więc czytać i zapamiętywać tego typu informację bądź nawet je zapisywać, aby nie było niepotrzebnych nerwów i nieporozumień, że pieniądze nie dotarły na czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here