Najlepszy magnez

Nasze pożywienie powinno dostarczać organizmowi potrzebnych mu witamin, minerałów i składników odżywczych, bez których nie będzie w stanie prawidłowo funkcjonować. Wiele chorób, dolegliwości i bólów bierze się właśnie z braku tych składników i wcale nie trzeba sięgać po leki chemiczne z aptek.
Najlepszym źródłem wszystkich potrzebnych mikro i makro elementów jest oczywiście pożywienie, lecz z jego jakością jest coraz gorzej. Nawozy sztuczne, wyjałowiona gleba, nastawienie na zysk a nie jakość powoduje, że nasza żywność nie jest wystarczająco bogata w te składniki. Nawet żywność bio i eko nie jest w 100 procentach tym czego na prawdę chcielibyśmy, dlatego nieuniknione jest suplementowanie niezbędnych składników odżywczych, minerałów oraz witamin.
Problem leży w przyswajalności, ponieważ z żywności wynosi ona blisko sto procent, a z tabletek, płynów może nawet tylko kilkanaście procent. Dlatego należy zwracać uwagę na skład produktu, to jakiego pochodzenia jest dany składnik i w jakiej formie ma być dostarczony do naszego organizmu. Na przykład witamina c występuje w przyrodzie wraz z bioflanoidami, które są potrzebne do przyswajania jej. Kupując proszek lub tabletkę z askorbinianem sodu lub wapnia musimy dostarczyć organizmowi tych składników jeżeli nie mamy ich w produkcie. Najprościej zrobić to poprzez popicie suplementu świeżo wyciśniętym sokiem z cytryny bądź innego cytrusa.
Najbardziej wrażliwym na wchłanianie minerałem jest magnez. Jaki magnez jest najlepiej przyswajalny? Po pierwsze ten dostarczany wraz z żywności, lecz jak już wspomniałem wcześniej coraz trudniej o produkty bogate w ten składnik. Druga metoda o największej wchłanialności będą kąpiele w soli magnezowej i moczenie nóg w tym samym roztworze. Kupujemy do tego chlorek magnezu i wsypujemy 10 łyżek do wanny z dodatkiem sody oczyszczonej. Po 20 minutowej kąpieli dostarczymy magnezu na tyle ile żadna tabletka nie jest w stanie. Spotkałem się także z praktyką wsypywania chlorku magnezu do skarpet, lecz ze względu na komfort nie polecam tej metody. Stosuje się także oliwy magnezowe, gdzie rozpuszczamy chlorek magnezu w oliwie i nacieramy ciało.
Ostatnim sposobem dostarczania magnezu są tabletki, których wchłanialność oscyluje w granicach 20-40 procent. Mając na uwadze dzienną dawkę jaką powinien organizm dostać magnezu ( 600mg ), musimy zwiększyć dwukrotnie ilość produktu względem tego ile on rzeczywiście posiada minerału. Pół biedy jeżeli tabletka jest czysta, gorzej jeżeli zawiera talk, sole, wypełniacze i inne zbędne oraz szkodliwe składniki.
Obecne czasy zmuszają nas do suplementacji, która jest jedynym wyborem dla chcących utrzymać lub odzyskać swoje zdrowie. Słabej jakości żywność, braki światła słonecznego, złe nawyki skutecznie potrafią zszargać nasze zdrowie, którego odzyskanie nie będzie łatwe. Dlatego należy już teraz podjąć kroki, bardzo ważne kroki ku zmianie swojego podejścia do zdrowia, co z całą pewnością przyniesie korzyści w przyszłości. A lekarzy będziemy jedynie pozdrawiać na ulicy, ciesząc się, że nie musimy do nich chodzić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here