Składanie życzeń.

Składanie życzeń należy do przyjemnej części wielu imprez, przyjęć. Życzymy sobie wtedy wszystkiego co dobre, chcemy przekazać nasze szczere intencje i pragnienia by osobie bliskiej się wiodło. Czasem jednak musimy silić się na serdeczność i wymyślanie czego można życzyć drugiej osobie. Dzieje się tak zwłaszcza, gdy mamy do czynienia z kimś obcym lub mało znanym. Czasem nie wiążą nas z tym człowiekiem żadne bliskie relacje ale wypada powiedzieć coś miłego bo ma np. urodziny, o których się dowiedzieliśmy, albo jesteśmy osobą towarzyszącą na weselu, która nie zna pary młodej. Pomimo tego chcemy powiedzieć coś miłego, bo wymaga od nas tego sytuacja. Jednak składamy życzenia nie tylko z przymusu ale też z własnej woli. Naprawdę chcemy by danej osobie spełniły się marzenia, jednak często nie wiemy jak ubrać to w słowa. Mamy zamiar powiedzieć coś więcej niż tylko standardowe „wszystkiego najlepszego”. Zatem czego można życzyć?
Po pierwsze zdrowia. Wydaje się to oklepane ale jednak każdy je ceni, zwłaszcza gdy nie najlepiej się czuje. Jeśli znamy dokładnie problemy drugiej osoby możemy jej życzyć np. szybkiego wyleczenia kontuzji. Jeśli jest to temat tabu, drażliwy lepiej powiedzieć po prostu zdrowia, siły do walki z chorobą. Oczywiście musimy wyczuć czy powinniśmy takich słów używać czy lepiej jednak się powstrzymać. Sprawdzą się one na pewno bardziej dla osób, które nie są chore na żadną przewlekłą chorobę lub takich, które wyzdrowiały. Jeśli ktoś niedawno dowiedział się o swojej przypadłości lepiej będzie przemilczeć temat, zwłaszcza jeśli nie mamy bliskich kontaktów z tą osobą. Wtedy wystarczy zwykłe życzenie zdrowia, bez wchodzenie w szczegóły.
Możemy także z powodzeniem mówić o pomyślności, szczęściu z druga osobą, pieniądzach, własnym domu z ogródkiem. To jest przyjemniejsza część i na pewno wywoła uśmiech. Życzyć będziemy także niesamowitej podróży, spełnienia marzeń. Dla bardzo zapracowanych możemy wspomnieć o odpoczynku, może lepszej pracy jeśli poszukują. To jest klasyczna część. A co jeszcze poza tym możemy życzyć? Jeśli chcemy się lepiej przygotować to dobrze jest znać kilka cytatów, które zmuszają do przemyśleń ale są pozytywne, kilka złotych myśli. Tak naprawdę ile osób tyle życzeń do nich skierowanych, ponieważ personalizacja tego co chcemy powiedzieć do konkretnej osoby jest najlepsza. Wiadomym jest, że dla osoby mało nam znanej nie będziemy się silić na wyszukane wypowiedzi. Raczej powiemy coś na neutralnym gruncie w stylu „szczęścia, wszystkiego co najlepsze”. Jednak, gdy przyjdzie do składania życzeń komuś bliskiemu sytuacja również będzie się miała nieco inaczej. Wtedy słowa, które chcemy przekazać same popłyną nam prosto z serca. Jeśli ktoś jest nam bliski, znamy go wiele lat, kochamy to nie musimy wcześniej układać niczego sobie w głowie. Znamy plany i marzenia tej osoby. Wystarczy to wszystko wydobyć z pamięci i wypowiedzieć na głoś, życząc by się spełniło. Nie gotowe szablony ale słowa z naszego serca, wypowiedziane osobiście sprawią największa radość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here