Wysyłanie sms

Wysłanie sms jest czasami utrudnione z wielu powodów, bardzo często można spotkać taką opinię wśród ludzi, że jeśli ktoś nie może wysłać sms to na pewno jest to wina operatora i oczywiście składają takie osoby reklamacje, na tę usługę, bo operator zarzeka się, że sms powinien zostać wysłany. Jednak jak widać to nie zawsze problem z wysłaniem sms leży po stronie operatora i warto zainteresować się tym temat, jeśli nie chce się potem czekać kilka tygodni na odpowiedź od operatora, który i tak pewnie umyje od tego ręce ale co miałby zrobić innego skoro to nie jest zawsze jego wina i nic nie wskazuje na to, że miałaby być. Dlatego warto zadać sobie pytanie dlaczego nie mogę wysłać sms i spróbować na nie odpowiedzieć, wykluczając odpowiedź, że z winy operatora. Jak widać bardzo dużo osób stara się zrzucić winę przede wszystkim na operatora, a to nie zawsze będzie jego wina. Dlatego w tym artykule zostaną przedstawione różnego rodzaju problemy z wysłaniem sms, które nie zawsze muszą oznaczać złożenie reklamacji do operatora.

Dlaczego nie mogę wysłać sms
1. Brak środków na koncie
Według badań, aż 60% osób na telefon w abonamencie i nie jest to nic dziwnego, ponieważ aktualnie abonamenty są bardzo atrakcyjne, a co za tym idzie można także w bardzo atrakcyjnej cenie dostać do tego telefon, który będzie służył dobrych parę lat. Jednak zostaje te 30% osób, gdzie muszą oni doładowywać telefony samemu i to właśnie może być jedna z przyczyn tego, że nie można wysłać sms. Jeśli zapomni ktoś o doładowaniu telefonu to niestety ale sms nie zostanie wysłany i warto sprawdzić stan swojego konta wpisując *101#.

2. Zmiana zasięgu
Jeśli ma ktoś w swoim telefonie włączony roaming. To istnieje możliwość przełączania się pomiędzy nadajnikami różnych operatorów z Polski. Jest to bardzo przyjemne dla osób, które dużo podróżują i potrzebują mieć zasięg praktycznie w każdej sytuacji. Jednak jeśli ktoś zmienia operatora i wysyła w tym samym momencie to niestety ale taki sms także może nie wyjść z telefonu. Warto o tym wiedzieć i nie dzwonić od razu do operatora tylko po prostu spróbować wysłać sms jeszcze raz i już wszystko powinno działać bez problemów.

3. Wina operatora
Oczywiście w problemach z wysłaniem sms nie mogło zabraknąć winy operatora, ponieważ ona także bardzo często występuje i utrudnia życie ludziom. Zdarza się czasami, że coś w systemach operatorskich nie działa poprawnie i niestety ale wysłanie sms jest niemożliwe. Można w takim wypadku spróbować przełączyć się na nadajnik innej sieci ręcznie. Można to zrobić za pomocą telefonu lub zadzwonić na infolinię operatora i zapytać czy występują problemy z wysyłaniem sms. Bardzo często odpowiedź nie będzie udzielona i zostanie pobrane zgłoszenie pisemne, a to wszystko dlatego, że problemy z wysyłaniem sms są czasami bardzo skomplikowane i trzeb przesłać zapytanie do działy technicznego, który następnie oddzwoni i poda przyczynę braku możliwości wysyłania sms do innych osób. Sprawa jest zazwyczaj szybko rozwiązywana i nie ma z nią żadnych problemów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here